Tekirdağ panjur

0282 261 65 67
0553 346 52 18
info@nicetrakya.com


Geçmişte en yaygın kullanılan sistem olan file kepenk olarak tabi edilen sistemler kutu içerisinde yer alan bir yay sisteminin boruya sabitlenmesi ve oluşturulan dönme kuvveti ile kepenk sisteminin kutu içerisine toplanması sağlanarak çalıştırılırdı. Bu kepenk sistemlerinde ilk kuvveti insan uygulamak zorundaydı. İlk kaldırma kuvvetinin etkisi ile yay devreye girer kepenk kutu içerisine belirlenen miktarda file kepenk sistemini toplardı. Bu sistemde güvenliği sağlama görevi alt parçaya ilave edilen asma kilitler ile sağlanırdı. Bu sistemler sac ile kapalı ve aralıklı tel olarak ile grupta toplanırdı ve çalışma prensipleri aynıydı. Günümüzde hala düşük maliyetli oluşlarından dolayı nadiren de olsa tercih ediliyor olsalar da güvenlik ihtiyacını tam olarak karşılamadıklarından miyadı dolduran ürünler arasında yerlerini almaya başlamışlardır.

Günümüz kepenk sistemlerinde ana temel çalışma prensibi de file kepenklerde yer alan sisteme benzemektedir. Kutu içerisinde yer alan borunun içerisinde yer alan motor dönme kuvveti ile switchlerinde yardımı ile ürünü aşağı yada yukarı yönde hareket ettirerek açılım yada kapanım sağlar. Otomatik kepenk sistemlerinde güvenlik ihtiyacını motor sağlamakadır. Motor kapanma durumuna geçtiğinde switchler ile blirlenen son noktaya geldiğinde kendini kilitleyerek ürünün açılamamasını sağlar. Ürünün kullanımında insan kuvveti gerekmediğinden daha kullanışlı bir üründür.

Galvaniz sac, poliüretan dolgulu alüminyum ve poliüren dolgulu çelik profiller otomatik kepenk sisteminin yapılacağı alanlarda kullanım şekline göre tercih edilir ve uygulanırlar. Doğru tercih ile ürünün ömrü uzatılmış olur ve sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur.

Günümüz otomatik kepenk sistemlerinde uzaktan kumanda ile kontrol, fotosel sistemi ile cisim ve engel tanıma, şifreli geçiş sistemleri, radar uygulamaları, metal dedektörleri gibi sistemleri kontrol kolaylığı sağlanarak her amaca hizmet etmesi sağlanmaktadır.

Otomatik kepenk sistemleri uzun ömürlü malzemelerden dünya standartlarında belirlenen normlara göre imal edilirler. Yoğun kullanıma uygun olmasalar da doğru ürün tercihi ile uzun yıllar hizmet etme kapasitesine sahip ürünlerdir.

BLOG
HEMEN BAŞVUR
FOTO GALERİ