Otomatik Kepenk Hangi Alanlarda Kullanılır

0282 261 65 67
0553 346 52 18
info@nicetrakya.com

 Otomatik Kepenk Nedir?
Otomatik Kepenk kullanımı büyük, küçük ya da orta ölçekli firmalar tarafından iş yerini olabilecek hırsızlık olaylarına karşı korumak için dış kapıdan sonra kullanılan bir yapıdır. Kepenk daha çok hırsızlar tarafından kolay açılabilen ya da kırılabilen pencereler, otomatik ve cam kapıların üstünde kullanılmaktadır. Uzaktan kumanda ile uzaktan kumanda kullanılarak açılıp kapanan kepenkler olduğu gibi insan gücü ile çalışan kepenkler de mevcuttur. Kullanımı daha kolay olduğu için pek çok kişi uzaktan kumanda ile çalışan otomatik kepenk kullanmayı tercih etmektedir.

Otomatik Kepenk
 
 
 Otomatik Kepenk Kullanım Alanları
Günümüzde pek çok kullanım alanı olan otomatik kepenk çeşitlerinin en çok kullanıldığı alanlar aşağıdaki gibidir:
 
  » Mağaza ve Alışveriş Merkezleri: En çok hırsızlık olayları ile karşılaşılan yerler arasında mağaza ve alışveriş merkezleri yer almaktadır. Bu sebep ile hemen hemen her cadde mağazası ve pek çok alışveriş merkezi, gece kapanış yaptıktan sonra kepenk kullanmaktadır. Bu sayede güvenliği üst seviyede tutmuş olurlar.
 
  » İş Yerleri: Özellikle yüksek miktarladda para akışının yapıldığı ve maddi değeri yüksek olan eşyaların bulunduğu iş yerleri mutlaka kepenk taktırmalıdırlar. Çünkü bu tarz iş yerleri hırsızların en çok uğradıkları yerler arasındadır. Taktırdıkları kepenk sayesinde mallarını hırsızlardan koruyacaklardır.
 
  » Bankalar: Para alışverişinin en fazla olduğu bankalar da herhangi bir sorun yaşamamak için otomatik kepenk kullanmaktadırlar. Bu sayede herhangi bir sıkıntı yaşamamak için banka kapandıktan sonra uzaktan kumanda yardımı ile kısa sürede kepengi indirerek banka güvenliğini sağlamış olurlar.
 
  » İş Yeri Depoları: Depolarda en az iş yerleri kadar önemlidir. Özellikle yükte hafif pahada ağır iş yeri depoları hırsızların uğradıkları yerlerin başında gelmektedir. Bu tarz iş yeri depolarına sahip olan kişiler mutlaka depolarına otomatik kepenk taktırarak mallarını koruma altına almalıdırlar.

BLOG
HEMEN BAŞVUR
FOTO GALERİ