Otomatik Kapı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

0282 261 65 67
0553 346 52 18
info@nicetrakya.com

otomatik kapı seçerken nelere dikkat edilmeli İçinde bulunduğumuz çağ itibariyle artık dükkânlarda bulunan otomatik kapı sistemleri daha konforlu ve daha gelişmiş teknoloji ile donatılmakta. Özellikle hırsızlık olaylarına karşı güvenlik bakımından en önemli detaya sahip olan bu otomatik kapı sistemlerini tercih ederken nelere dikkat edilmesi gerektiğini iyi bilmek gerekir. Bu kriterlerin en önemlileri alarm sistemi uyumu, yapı malzeme seçimi ve ısı yalıtımı yapılmış olan kapılardır. 
 
Alarm Sistemleri ile Uyumlu Olması
Öncelikle her otomatik kapılar alarm sistemleri ile uyumluluk gösteremeyebilir. Alarm sistemleri hırsızlık olaylarına karşı sizleri önemli ölçüde korumaktadır. Seçeceğiniz otomatik kapı sistemini gelişmiş alarm teknolojilerine uyumlu halde olmasına dikkat etmeniz gerekmekte. Her ne kadar güvenilir ve sağlam olsa da alarm sistemleri ile aralarında bulunan uyuşmazlık sizlere uzun vadede oldukça sıkıntı çıkaracaktır.
 
Yapı Malzeme Seçimi 
Otomatik kapıların yapı malzemeleri değişim göstermektedir. Özellikle dışarıda bulunan tehlikeli olaylar sırasında birçok dükkân kalitesiz ve dayanıksız malzemeden üretilen otomatik kapılar yüzünden oldukça zarar görmekte. Çelik gibi dayanıklı malzemelerden üretilen otomatik kapılar diğer otomatik kapılara oranla daha sağlam ve dayanıklı olduğu test edilmiştir. Maliyeti artsa da sizlere uzun vadede oldukça yarar sağlayacağı bu tarz otomatik kapılardan kaçınmamalısınız.
otomatik kapı seçerken nelere dikkat edilmeli
 
Isı Yalıtımlı Kapılar
Dükkânlar ısınma noktasında genellikle sıkıntı çekmektedir. Hem içeride bulunan satış malzemeleri açısından hem de sizler açısından en önemli detay olan ısınma problemini çözebilmenin anahtarı ısı yalıtım yapılmış olan otomatik kapılardır. Böylece yazın serin, kışın sıcak olan dükkânların ısı giderlerinde oldukça azalma görülecektir.
 

BLOG
HEMEN BAŞVUR
FOTO GALERİ