Otomatik Kapı Motor Bakımları

0282 261 65 67
0553 346 52 18
info@nicetrakya.com

otomatik kapı motor bakımları Teknolojinin bize getirmiş olduğu yeniliklerin yanı sıra bazı külfetler de bulunmakta. Bunların en başında gelen teknolojik alet bakımıdır. Özellikle dükkânların korunmasını sağlayan otomatik kapı sistemlerinin birçoğu motorludur. Bu motorların bakımlarını zamanında yapmak sizlere uzun vadede oldukça yararda bulunacaktır. En önemli bakım motor içinde bulunan yağ ve zincir değişimidir.
 
Motor Yağ Değişimi 
Motorların içinde bulunan yağlar, kapının yukarı ve aşağı çekilmesinde rol oynarlar. Kapıyı kaldıran ve indiren zincirlerin doğru ve yeterince yağlanmış olması hem motorun hem de zincirlerin ömrünü uzatacaktır. Doğru bir şekilde yağlanmayan zincirler erken zamanda kopabilir ve zincir değişimi ile uğraşabilirsiniz. Zincir değişimi oldukça zahmetli ve pahalı olduğu için her ay gerekli olan bakımlarını yaptırmanız işletmeniz açısından oldukça sağlıklı bir davranış olacaktır.
 
Aynı şekilde yağlanmayan motorlar zamanla tahriş olacağından motor parçalarında aşınmalar ve kırılmalar meydana getirecektir. Otomatik kapı sistemlerinde kaldırılma eylemi motorları çok fazla zorlamasa da zamanla yağsız kalan motorlar kapıları hareket ettirirken zorlanacak, iç ve dış aksamlarında aşınmalar neticesinde kırılan parçaların değişimi zor olacağı için genel olarak motoru değiştirmek gerekir. Bu da oldukça külfetli ve pahalı bir iştir.
otomatik kapı motor bakımları  
Motor Zincir Değişimi 
Her ne kadar doğru zamanda gerekli yağ değişimi yapılmış olsa da zincirler belli bir süre sonra aşınmalar sayesinde zayıflayacaktır. Zincir yağı tam olarak aşınmaları sıfıra indirgeyemez. Sadece belirli bir süre zarfı boyunca aşınmaları daha aza indirerek zincirin kopmamasını sağlar. Motor çalışırken gelen sesler zaten bunu sizlere haber edecektir. Bu durumla karşılaştığınız zaman zincirlerin değişimini yapmanız motorun sağlığı ve otomatik kapı için oldukça önemlidir.
 

BLOG
HEMEN BAŞVUR
FOTO GALERİ