Otomatik Dış Mekan Kapıları Neye Göre Seçilir?

0282 261 65 67
0553 346 52 18
info@nicetrakya.com

Otomatik Dış Mekan Kapıları Neye Göre Seçilir?
otomatik dış mekan kapıları neye göre seçilir
2006 yılından bu yana hizmet vermekte olan firmamız, uzman kadrosu ve deneyimli ekibiyle, demir ve çelik konusunda üretim yapmaktadır. Kaliteli ve uygun fiyatlı ürünleri, güvenli bir şekilde müşteriyle buluşturmanın adı olan Çorlu Otomatik Kepenk, müşteri memnuniyetini her şeyin önünde tutmaktadır. Ürünlerimizin tamamına http://www.niceotomatikkepenk.com  adresimizden ulaşabilir, örnekleri inceleyebilir ve hangi ürünün size uygun olacağı konusunda yardım alabilirsiniz. Üretimini yapmakta olduğumuz ürünler şu şekildedir;
  • • Yana kayar kapı motoru
  • • Endüstriyel kapı motoru
  • • Garaj kapısı motoru
  • • Bariyer sistemleri
  • • Dairesel kapı motoru

Dış mekanlar için uygulanmakta olan büyük, güvenlik sağlayıcı ve sınır belirleyici kapılar, eskiden demir, tek parça ve büyük kapılar olmakta, dolayısıyla bu kapıların manuel olarak kullanımı bir takım sıkıntılara yol açmaktaydı. Kullanım kolaylığı sağlamak için, otomatik hale getirilen bu kapılar, kapının büyüklüğüne ve kullanılacağı alana göre seçilen motorlar yardımıyla iş görmektedir. Çorlu Otomatik Kepenk, bu alanda gerekli olan motorların üretimini yapmaktadır.
otomatik dış mekan kapıları neye göre seçilir

Dairesel kapı diye adlandırdığımız, genellikle bahçe kapısı olarak kullanılan, iki kanatlı ve üzeri bombeli olan, görüntüsü küçük ve klasik bahçe kapılarını andıran kapılar, uygun motor kullanımı ile otomatik olarak kullanılabilirler. Bu kapılardaki motorlar, farkı yoğunluklardaki kullanımlar, farklı açılış hızları, farkı kapı büyüklükleri ve farkı kapı ağırlıkları göz önünde bulundurularak seçilir. Manuel uygulama da yapılabilmekte olan mekanizmalar genellikle kumada ile çalışır ve kumandadaki sinyali algılayıcı bir göz yardımıyla işlev görür. Daha yoğun kullanımlara uygun olan kayar kapılarda ise, işlev aynı olmakla birlikte kullanılan motor ve işleyiş şekli bir miktar farklılıklar gösterebilmektedir. Kit halinde satılan kayar kapı motorları, farklı hız kademelerine sahiptir. Emniyet sistemi, fotosel özelliği, engel tanıma özelliği, yük taşıma kapasitesi, kontrol ünitesinin yeri, alıcı kart ve flaşör bulundurma özelliği ve aynı hızda hareket etmesi ya da yavaş başlayıp yavaş durma özelliği gibi farklı özellikleri mevcuttur. Çorlu Otomatik Kepenk’in en çok tercih edilen ürünlerinden biri de oteller, avmler, marketler, hastaneler, okullar gibi birçok alanda kullanılan fotoselli kapı diye adlandırılan, endüstriyel kapılardır. Bu kapılar büyük mekanların girişinde ısı ve ses yalıtımını sağlamak ve gereksiz açık kalışları engellemek için, bir algı sistemine sahiptir. Kablo yardımıyla çalışan, farkı taşıma güçlerine sahip, farklı çalışma hızlarına sahip, acil durum mekanizması ve kontrol paneli bulunan, motorlu yani otomatik kapılardır.

BLOG
HEMEN BAŞVUR
FOTO GALERİ